.:: صنایع سنگ آرارات - اسلب کریستال ::.
صنایع سنگ آرارات - سنگ سنگ تری دی بلک مصالح ساختمانی عکس سنگ ساختمانی سنگ قروه سنگ چینی الرخام سنگ بیانو مرمریت سنگ ساختمانی
98-314-2523770+   
English

اسلب کریستال

                     

سنگ چینی(کریستال)، عمدتاً از دو کانی ولاستونیت و کلسیت تشکیل شده است. این سنگ توده سنگ­های آهکی هستند که در اثر عوامل درونی، مانند درجه حرارت و فشار، دوباره متبلور شده‌اند و دانه‌بندی آن‌ها بصورت بلور شکل درآمده که با چشم قابل مشاهده می باشد؛ از این جهت آن را اصطلاحاً کریستال می‌نامند و جزء سنگ‌های دگرگون به شمار می‌رود. سنگ‌های چینی در نقاط مختلف زمین از نظر میزان دگرگونی و ترکیبات شیمیایی متفاوت هستند. سنگ چینی اغلب دارای بلورهای درشت است. این بلورهای درشت وجه تمایز سنگ چینی با سنگ‌های کربناتی رسوبی است. استفاده از سنگ چینی برای کاربرد نما و فضای خارجی کاملاً فنی و صحیح است.

 

سنگ چینی از لحاظ جذب آب و چسبندگی دوق‌آب نه به اندازه تراورتن جاذب آن و نه به اندازه گرانیت نچسب است. سنگ چینی متریال اصلی نمای بسیاری از ساختمان های قدیمی به خصوص در مناطق گرمسیری‌ست، به این دلیل که رنگ روشن آن باعث می‌شود تا ساختمان از جذب گرمای زیاد محفوظ بماند. مقاومت این سنگ در مقابل هوازدگی به طور متوسط خوب و قابل اعتناست و در بعضی از معادن، سنگ چینی می‌تواند با تراورتن و گرانیت هم رقابت کند.

 

این سنگ مانند انواع دیگر سنگ‌ها در کیفیت‌های متفاوتی به بازار ارائه می‌گردد و هرچقدر این سنگ سفیدتر باشد قیمت آن زیادتر است.

سنگ کریستال با ظاهری زیبا، زمینه‌ای روشنی، و تنوع بالا طرفداران بسیار را مجذوب خود نموده اند. در صنعت سنگ، سنگ کریستال عمدتاً در طیف رنگی خاکستری تیره تا روشن با رگه‌های طوسی، سیاه و زرد موجود است. طی سال‌های گذشته استفاده از این سنگ رونق قابل توجهی پیدا کرده است. مهندسین ساختمان و معماران، از سنگ چینی در نمای ساختمان، پله و راه پله، سنگ کف فضاهای داخلی مانند لابی، پذیرایی، اتاق خواب، سرویس‌های بهداشتی، صفحه میز و سنگ کابینت استفاده می‌کنند.


مهمترین پارامتر کیفیت سنگ کریستال، آنالیز فیزیکی و شیمیایی آن سنگ است و هر چه قدر آنالیز سنگ کریستال به حد مطلوب نزدیک‌ باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است و قیمت بالاتری خواهد داشت.
سنگ‌های چینی بیشتر در نمای ساختمان وسنگ‌فرش استفاده می‌شوند و سنگ نما به جهت جلوگیری از سقوط سنگ، می‌بایست توسط اسکوپ مهار گردد و ضخامت سنگ چینی برای اسکوپ نمودن سنگ اهمیت بسیار زیادی دارد و هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد قیمت بالاتری دارد و در سنگفرش سنگ مورد استفاده باید به لحاظ مقاومت فشاری ضخامت لازم را داشته باشد .
سنگ چینی یا کریستال تنوع رنگی زیادی ندارد و در بین سنگ‌های چینی سفید هر چقدرسنگ روشن‌تر و بدون رگه باشد از محبوبیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

سنگ های کریستال یا چینی دارای سورت های مختلفی هستند که پس از مرحله برش و ساب سورت‌بندی می‌گردد . اخیرا دستگاهی به نام دستگاه سورتینگ کار سورت‌بندی سنگ را انجام می‌دهد. هر چقدر سورت سنگ دقیق و یک‌دست‌تر باشد قیمت بالاتری دارد.
نوع فرآوری سنگ نقش تعیین‌کننده‌ای در قیمت سنگ کریستال دارد. دقت در برش و زاویه‌دار بودن سنگ، میزان ساب و پولیش سنگ و نوع بسته‌بندی و حمل ونقل آن در قیمت سنگ‌های کریستال تاثیر خواهد داشت .
درجه کیفی سنگ کریستال در تعیین قیمت آن بسیار تاثیرگذاراست و گاها درجه سوپر سنگ‌های مشابه قیمتی کمتر از درجه 2 همان سنگ را دارد.

یکی از فعالیت‌های اصلی همکاران ما در بخش فروش سنگ ساختمانی داخلی، فروش سنگ چینی در فرم های اسلب و تایل بوده و باعث افتخار مجموعه ما خواهد بود که بتوانیم مشاور شما هنگام تصمیم گیری برای خرید سنگ ساختمانی مورد نیاز پروژه ش ما باشیم.

 

 

© حقوق کپی برداری برای صنایع سنگ آرارات محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا

© کلیه حقوق این وب سایت متعلق به "سنگبری آرارات رضوانشهر" است.